गुण्डाको हत्यामा हराएको मृत्युको एउटा समाचार


हिजो साँझदेखि फेसबुक रङ्गिएको छ – एक गुण्डाको मृत्युको सनसनीले | सयौँ फेसबुकीयनहरूले त्यस घटनालाई बडो महत्त्व दिएको देखियो | तर यसैवीच यो फोटोमा देखिएकी नेपाली नागरिकको पनि ‘असामयिक’ मृत्यु भयो | किन कसैको ध्यान यीप्रति गएन ? पत्रपत्रिकामा पढिएअनुसार यी हुन् – शोभा परियार |
शोभा परियार भानुमति ९ स्थित हिमालय उच्चमाविबाट शिक्षाशास्त्रमा प्रवीणता प्रमाणपत्र तह उत्तीर्ण गरेकी एक युवती | कमजोर आर्थिक अवस्थाका कारण घरेलु कामदारमा चार वर्षअघि साउदी हिँडेकी शोभाले यातनाको प्रतिकार… गर्ने क्रममा घर मालिकका २ वर्षीय छोराको मृत्यु भएर जेलमा बस्नु परेको रहेछ | भवितव्य परेको हुनाले सउदी मालिकले जेलमुक्त गराउने र स्वदेश फर्काउने भनेको रहेछ । गत आईतबार मात्र शोभाले जेलबाट आफ्नी आमा बुद्धिसरालाई “आमाबाबा मेरो कुनै चिन्ता नलिनू बरु तपाईंहरूले आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल राख्नू , नातिलाई पढ््न भन्नू” भनेकी रहिछन् | तर भोलिपल्ट ‘सोमबार’ नै सउदी सरकारले यिनलाई अरारनगरमा टाउको काटेर मृत्युदण्ड दियो रे |
समाचार पढेर हेर्दा त आईतवारसम्म ढुक्क भएकी सोमबार नै टाउको काटिँदा शोभा परियारले आफ्नो कुरा नै राख्न नपाएको या नसकेको भन्ने पनि देखिन्छ । विदेशमा भाषाकै कारण पनि मानिसले आफू निरपराधी भएको प्रमाणित गर्न सक्दैन | विडम्वना हो यो |
हाम्रो देशको एक नागरिकको परिवारमा सहनै नसकिने गरी परेको बज्रलाई पनि आफ्नै वेदना सम्झनु पर्छ हामीले – मेरो सोचाइमा |
त्यसैले यिनीलाई अश्रुपूर्ण श्रद्धाञ्जलि !

 

 

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Comments are closed.

copyright Khabarsampresan.com