आफ्नो कुरा-५६


ढिलो भए पनि विशाल टोरोन्टोमा गर्मी बढ्दै जान थालेको छ । गर्मीसंगै विभिन्न कार्यक्रमहरु पनि हुन थालेको छ । टोरोन्टोवासीहरु जाडोका घरभित्र सिमित थिए भने गर्मीसंगै वाहिरको वातावरणमा रमाउन थालेका छन् । गर्मीसंगै टोरोन्टानेपाल डट कम विद्युतीय संचारले नेपालका चर्चित गायक यम बराललाई निम्त्याएर विशाल टोरोन्टोमा यम बराल म्युजिकल नाईट कार्यक्रममो आयोजना गराएको थियो । त्यस्तै भर्खर गठन भएको जिल्लावासीहरुको संस्था गुल्मेली समाजले रमाईलो सा“झको आयोजना गर्दै छ भने भगवान बुद्धको जन्मोत्सव मनाउने क्रममा कपिलवस्तु दिवस संघर्ष समितिले बुद्ध जयन्ती विशेष कार्यक्रम आयोजना गर्दैछ । हाम्रो राजदूतावासले पनि गणतन्त्र दिवस्को उपलक्ष्यमा विशेष कार्यक्रम सहीत अनेसस, क्यानाडा शाखासंग मिलेर क्यानाडाव्यापी कविता प्रतियोगिताको कार्यक्रम आयोजना गर्दैछ । यति मात्र नभएर गैरआवासीय नेपाली संस्था, क्यानाडाको वार्षिक सभा पनि जुलाईको अन्त्यमा हु“दै छ । यस सभाले नया“ कार्यकारिणी चयन गर्ने छ र यसका लागि नया“ सदस्य बन्न तथा सदस्यता नवीकरण गर्न गैरआवासीय नेपाली संस्था, क्यानाडाले जानकारीसंगै आप्mनो वेभ साईटमा समेत सदस्य बन्न चाहनेहरुको लागि फारमसंगै प्रक्रियाका बारेमा जानकारी राखिदिएको छ । नया“ कार्यकारिणीका लागि हुने चुनावमा विगत जस्तै यस पटक टोरोन्टोवासीमा त्यति उत्साह देखिएको छैन । धेरैनै पुराना कार्यकारिणी सदस्यहरु आप्mनो संस्थाको वार्षिक सम्मेलनका लागि लागिपर्नेबेलामा पनि शिथिल भएको देखिएका छन् । गैरआवासीय नेपाली संस्था, क्यानाडा सम्मेलन भनेका यहा“का नेपालीहरुको सम्मेलन भनेर बुभ्mनु जरुरी छ । यसमा हामी सबैको सहभागिताको खा“चो रहन्छ । यसले के गर्यो भन्दा पनि यसले के गर्ने छ भन्नेतिर सोच्नु पर्छ । त्यसैले यसको सदस्य भएर हाम्रो संख्यात्कम विकास र विस्तार गर्नु हामी सबैको कर्तब्य पनि हुन आउछ । जे होस टोरोन्टोमा गर्मीले वहार ल्याउ“ने गर्छ भने झै यहा“ नेपालीहरुको संख्यात्मक वृद्धिले पनि चहलपहल बढ्दै गएको देखिन्छ ।

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Comments are closed.

copyright Khabarsampresan.com